Proteklog vikenda igrane su utakmice 14. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine.

Lider sarajevski Olimpik je gostovao u Orašju gdje je odigrao 1:1 sa domaćom istoimenom ekipom, a gabelski GOŠK je u derbiju kola u Kaknju savladao domaći Rudar (4:3), piše Sport Centar.

Gabeljani su u nakon prvog poluvremena imali prednost od 3:0, u drugom dijelu utakmice Gačan je smanjio na 3:1, da bi Sabahudin Jusufbašić u 77. minuti povečao na 4:1. U posljednje dvije minute Kobilica i Hrelja su ublažili poraz za konačnih 4:3.

Goražde i Travnik su istim rezultatom zabilježili domaće pobjede od 3:1, protiv Jedinstva, odnosno Budućnosti, dok je Radnik iz Hadžića na svom travnjaku savladao ekipu Bratstva (3:0).

Zvijezda i TOŠK su ostvarili gostujuće pobjede, a Zvijezda je nekako preboljela domaći poraz od Igmana i golovima Širića i Fačića osvojila vrijedne bodove u Čapljini (2:1), dok je TOŠK slavio u Živinicama (3:0). Jedini remi je odigran u Konjicu, gdje su Igman i Metalleghe BSI odigrali (1:1) .

U ovom kolu je postignuto je 28 golova, sudije su pokazale 54 žuta i 1 crveni karton. Ukupno je bilo 1.170 gledalaca, a najviše u Goraždu i Konjicu po 300.

Rezultati:

Orašje: HNK Orašje – FK Olimpik 1:1 (Vidović 52’ (11 m)/Stojanović 20’)

Čapljina: HNK Čapljina – NK Zvijezda 1:2 (Zubac 38’ (11 m)/Širić 18’, Fačić 80’)

Goražde: FK Goražde – NK Jedinstvo 3:1 (Žerić 55’ (11 m) 59’ 76’ / Nuhanović 76’)

Travnik: NK Travnik – FK Budućnost 3:1 (Ćatić 13’, Tabaković 52’, Šero 61'/Pirić 21’)

Hadžići: FK Radnik – NK Bratstvo 3:0 (Konjhodžić 22’, Šehić 67’, Jusupović 81’)

Živinice: NK Slaven – NK TOŠK 0:3 (Santos Rodrigo 35’, Šabić 74’, Poturalić 79’)

Konjic: FK Igman – NK Metalleghe BSI 1:1 (Šubo 88'/Tankuljić 18’)

Kakanj: FK Rudar – NK GOŠK 3:4 (Gačan 62’, Kobilica 89’, Hrelja 90+2'/Mešić 2’, Pavičević 13’, Jusufbašić 45+1’ 77’)