Ženska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Francuske rezultatom 3:1 (18:25, 25:18, 25:19, 25:23) u utakmici 4. kola grupe A CEV Zlatne lige koja je odigrana u dvorani „Mejdan“ u Tuzli.

Odlično je reprezentacija Bosne i Hercegovine otvorila meč i prvi set je dobila rezultatom 25:18. Od samog starta naša reprezentacija bila je odlučna, imala inicijativu i vođstvo, a već u ranoj fazi meča vodila je sa 10:5. Uspjele su Francuskinje da priđu na dva poena, razlike, ali je reprezentacija BiH napravila seriju 5:0, na servis Žane Dragutinović, za vođstvo od 17:10 što je bilo dovoljno da se mirno privede prvi set kraju.

Odbojkašice izgubile od Francuske, slijedi gostovanje Španiji

U drugom setu viđena je potpuno drugačija slika na terenu. Francuska je povela sa 3:0, a onda je konstantno bila u prednosti, koja se kretala i do 10 poena (21:11).

Slično je bio obojen i treći set koji je bez većih problema pripao Francuskoj, a onda je uslijedio četvrti u kojem je tim BiH ponovo imao velike šanse da utakmicu odvede u taj-brejk.

Poslije neizvjesnog početka BiH je prešla u vođstvo koje je išlo do pet poena razlike ali su Francuskinje polako toplile razliku i u završnici stigle do izjednačenja (23:23), a onda sa dva vezana poena i do pobjede.

Naredni meč BiH igra 8. juna u gostima kod Španije.