Zaslužena pobjeda domaćina protiv drugoplasiranog tima izvojevana je nakon dobre igre, velike borbe i zalaganja po teškom terenu. U prvom poluvremenu vidjeli smo dosta nadmudrivanja, obostranih grešaka ali i mnogo trke i borbe. Gosti su pokazali da nisu bez razloga u samom vrhu tabele, no i Kraljevi su pokazali da dobri nastupi u pripremnim mečevima nisu plod slučajnosti.

Domaćin je pritiskao i trud se isplatio u  drugom poluvremenu, rezervista Čulov je rukama  oborio Bešagića ispred samog kaznenog prostora i dobio drugi žuti, odnosno crveni karton. Ivan Tankuljić je iz slobodnjaka snažno i precizno šutirao a Danilović glavom potvrdio putanju lopte ka mreži gostiju za 1:0. Nakon toga lijepa solo akcija Amara Mehića čiji šut završava umalo pored gola gostiju. Ravnotežu u polju nesmotrenim potezom donosi Mahir Mehić koji u 68. minuti zbog ispucavanja lopte nakon sudijskog zvižduka također dobija drugi žuti pa crveni karton. Potom su opasno zaprijetili gosti šutevima Huseinspahića i Mirkovića. Kazna je stigla nakon brze kontre, Tankuljić ubacuje a Kapetan pogađa vratnicu, lopta dolazi do Amara Mehića koji također pogađa vratnicu a u nastavku akcije Alispahić pronalazi Haračića koji neumoljivo trese mrežu Poračanina za konačnih 2:0.

Metalleghe BSI – Goražde 2:0