Karate reprezentacija Srednjobosanskog kantona ostvarila je proteklog vikenda veliki uspjeh na takmičenju pod nazivom  “Konjice Horse Cup 2019” u Slovenskim Konjicama. Reprezentacija Srednjobosanskog kantona – Bosne i Hercegovine je u ukupnom poretku osvojila prvo mjesto. Karatisti iz SBK osvojili su 14 zlatnih, 10 srebrenih i 19 bronzanih medalja.

Članice gornjovakufske Sloge Matea Mejdžanić i Zana Puljarga su osvojile treće mjesto u kategoriji borbe ekipno za kadetkinje i juniorke, a Emina Bektić je zauzela treće mjesto u kategoriji borbe za mlađe kadetkinje do 50 kilograma.

Na turniru je učestvovalo 20 država sa 88 klubova i 601 takmičarom iz Austrije, Bugarske, BiH, Slovenije, Makedonije, Italije, Kosova, Srbije, Crne Gore i Tunisa.